جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

صفحه کابینت سرامیک

صفحه کابینت سرامیک، متریالی دیگر که برای صفحات پیشخان آشپزخانه مدرن مورد استفاده قرار میگرد. صفحه کابینت سرامیک محصولی مصنوعی می‌باشد که از نظر ویژگی شبیه به کوارتز و سنگ طبیعی گرانیت می‌باشد. در این مطلب قصد داریم راجب تمامی ویژگی‌ها، مزایا، معایب به صورت کلی صحبت کنیم تا بتوانید انتخاب مناسب داشته باشید.

قبل از شروع مقاله بهتر است مواردی را بدانیم همراه فروشگاه ام دی اف تاپ باشید.

صفحه کابینت سرامیک دارای چند ویژگی بسیار خاص می‌باشد که بایستی زمانی که این متریال برای آشپزخانه انتخاب می‌کنیم در نظر داشته باشیم. سرامیک به علت ساختاری که دارد به هیچ عنوان قابلیت ابزارخوری ندارد و نمی‌توانید برای کابینت های کلاسیک و ممبران مورد استفاده قرار داد. مورد دیگر در مورد سرامیک‌ها مخصوص آشپزخانه می‌باشد که روند ساخت و تولید صفحه کابینت سرامیک با سرامیک های معمولی کاملاً متفاوت می‌باشد.

در اصطلاح به سرامیک های مورد استفاده در آشپزخانه پرسلان گفته می‌شود. تفاوت سرامیک پرسلان با دیگر سرامیک‌ها در چیست؟سرامیک‌های پرسلان در ضخامت 12 میلی متر تولید می‌شوند. و مهم‌ترین تفاوت در میزان پخت بیشتر این محصول می‌باشد. پرسلان نسبت به سرامیک های معمولی 2 الی 3 بار بیشتر پخت می‌شوند.

این محصول با داشتن کد های رنگی مختلف در طیف های رنگی مختلف توانسته جایگاه مناسبی پیدا کند.

دیگر مورد که بایستی در نظر داشته باشید حتماً از استادکاران ماهر برای اجرا استفاده کنید. دلیل این موضوع هم سفتی و خشک بودن این متریال می‌باشد که در صورت برش ناصحیح دچار لب پری می‌شود.

صفحه کابینت سرامیک چیست؟

صفحه کابینت سرامیک پرسلان از چه موادی تشکیل شده است؟ دقیقا این سرامیک‌ها همانند مابقی سرامیک از کاربیدسیلیکون، کاربیدتنگستن، خاک رس، اکسید الومینیوم، کاربید سیلیوکون و …. مواد تشکیل دهنده سرامیک می‌باشد.

پس از این که تمامی مواد گفته شده را تبدیل به پودر شد و بعد از ترکیب شدن با مواد دیگر  به سمت دست دستگاه پرس و کوره می‌رود تا به اندازه های مورد نیاز تبدیل شوند.

ویژگی های  صفحه کابینت سرامیک چیست؟

مقاوم بودن دوام در برابر آب

یکی از ویژگی های مهم برای تمامی صفحات کابینت داشتن مقاومت در برابر آب می‌باشد. سرامیک به شکلی می‌باشد که اگر به صورت مستقیم در برابر آب قرار بگیرد نیز هیچگونه تغییر رنگی بر روی آن ایجاد نمی‌شود. پس با خیال آسوده از این محصول استفاده کنید.

مقاوم بودن در برابر رطوبت

مورد دیگر در زمانی می‌باشد که بخواهیم این محصول را در استان مرطوب مانند مازندران، گیلان، رشت مورد استفاده قرار دهیم. این مورد برای این ذکر شد برخی از محصولات زمانی در شهر های شمالی استفاده می‌شود دچار تغییر رنگ می‌شود. صفحه کابینت سرامیک کاملاً در برابر این موضوع مقاوم می‌باشد.

دوام صفحه کابینت سرامیک در برابر ضربه

باید در نظر داشته باشیم سرامیک مقداری از دیگر صفحات شکننده‌تر می‌باشد. این موضوع دال بر این نمی‌باشد. در صورت ضربه خوردن دچار شکستی شود. اندکی نسبت به بقیه متریال ها مقاومت کمتری دارد

دوام و مقاومت در برابر خط و خش

صفحه کابینت سرامیک کاملاً در برابر خط و خش مقاوم می‌باشد. شما می‌توانید با قسمت تیز چاقو بر روی سرامیک صفحه کابینت بکشید می‌بینید که هیچگونه مشکلی پیش نمی‌آید.

دوام در برابر گرما

همانطور که گفتیم سرامیک در مراحل تولید در کوره قرار می‌گیرد و در چند مرحله پخت می‌شود. این موضوع سبب شده است کاملاً در برابر حرارت و همچنین شوک حرارتی کاملاً مقاوم می‌باشد.

به عنوان مثال در نظر بگیرید  شما یک قابلمه داغ را از روی گاز به صورت مستقیم روی سرامیک بگذارید می‌بینید که مشکلی برای آن به وجود نمی‌آید.

آنتی باکتریال بودن

مهم‌ترین نکته بعد از موارد ذکر شده بالا این می‌باشد که صفحه مورد نظر شما آنتی باکتریال باشد دلیل این موضوع هم این می‌باشد که از صفحه کابینت به عنوان میز غذا خوری در خانه استفاده می‌شود.

صفحه کابینت سرامیک و کاربردهای چه می باشد؟

از مهم‌ترین کاربرد های این صفحات می‌شود به بین کابینتی، صفحه کابینت، استفاده در سالن های غذا خوری، آزمایشگاه، بیمارستان و مراکز بهداشتی مورد استفاده قرار دهید.

معایب صفحه کابینت سرامیک

یکی از بزرگ‌ترین معایب این صفحات قابلیت ابزارخور نبودن می‌باشد. یعنی شما نمی‌توانید این محصولات برای کابینت های کلاسیک و ممبران استفاده کنید.

برند های سرامیک پرسلان داخلی

در داخل کشور دو محصول می‌باشد که تولید می‌شود. پرسلان زیگما، پرسلان پالرمو این دو شرکت توانسته با تولیدات مرغوب خود بخشی از بازار کشور را در دست بگیرند.

در سال های قبل یکی از بزرگ‌ترین برند های تولید سرامیک پرسلان به اسم راک محصولاتی وارد کشور عزیزمان می‌کرد اما به دلیل تولید این محصول در کشور دیگر نیاز به واردات این محصول در کشور نبوده.

صفحه کابینت سرامیک پرسلان زیگما

زیگما با 15 رنگ وارد بازار کشور شده. تمامی محصولات این شرکت برای صفحه کابینت دارای ضخامت 12 میلی متر در ابعاد150*320 سانتی متر می‌باشد. البته این شرکت فقط 1 رنگ براق و مابقی رنگ ها به صورت مات می‌باشد. محصولات این شرکت تماماً ویژگی های ذکر شده بالا را دارد.

محصولات پرسلان را می‌توانید به صورت بوک مچ و فورمچ اجرا کنید.

صفحه کابینت سرامیک پرسلان پالرمو

پالرمو دیگر شرکت تولید سرامیک پرسلان می‌باشد. تولیدات این شرکت مانند زیگما کیفیت مناسب دارد. می‌توانید برای آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید تا به کیفیت مطلوب برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *