جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

صفحه کابینت کوارتز

صفحه کابینت کوارتز یکی از پر طرفدارترین متریال های مورد استفاده برای صفحه کابینت و کانتر می‌باشد. این متریال به علت داشتن ویژگی های خاص و همچنین تنوع رنگی در طرح و رنگ طرفداران بیشماری در بین مشتریان پیدا کرده است. سنگ مصنوعی کوارتز تقریبا از 93 درصد سیلیس در بیشتر موارد تشکیل شده است همین عامل باعث می‌شود که نزدیک‌ترین سنگ مصنوعی به سنگ طبیعی باشد.

از معروف‌ترین برندهای تولید کوارتز در کشور می‌توان به شرکت های فلات سنگ آسیا، کایند استون، برد استون اشاره کرد.

سایلستون از شرکت کوزنتیو یکی از شرکت های وارداتی در کشور بوده است که در به علت توانی تولید صفحه کابینت کوارتز در کشور با ممنوعیت واردات مواج شد.

در ادامه مطلب قصد داریم تمامی ویژگی های یک صفحه کابینت کوارتز، قیمت، اجرا، حمل و نقل و … به صورت کلی برای شما عزیزان توضیح دهیم. در ادامه همراه کارشناسان فروشگاه ام دی اف تاپ باشید.

صفحه کابینت کوارتز و تاریخچه آن چه می‌باشد؟

سنگ مصنوعی کوارتز به صورت کلی در بیشتر شرکت های تولید از 93 درصد سیلیس و 7 درصد دیگر از رزین، دانه های رنگی و شیشه، صدف، آیینه و … تشکیل شده است.
اولین بار این صفحات مهندسی در کشور ایتالیا توسط شرکت برتون تولید شد. این شرکت در سال 1960 تاسیس شد و اولین سنگ مهندسی خود را به کمک رزین و دانه کوارتز یا همان سیلیس و همچین دانه های رنگی و کمی ذرات شیشه اولین سنگ کوارتز تولید کرد.
برتون بعد از تولید این فرواده سنگ طبیعی توانست بخش بزرگی از بازار اروپا و آمریکا در دست بگیرد. کوارتز به علت داشتن وزن کمتر و دوام بیشتر توانست جایگاه سنگ طبیعی به دست آورد.

ویژگی‌ها، مزیا و معایب صفحه کابینت کوارتز

ضد آب بودن
ضد آب بودن کوارتز سبب می‌شود این محصول در برابر رطوبت و همچنین قرار گرفتن در مجاورت آب هیچگونه تغییر رنگ پوسیدگی، از دست دادن مقاومت در برابر نداشته باشد. ضد آب بودن مهم‌ترین ویژگی یک صفحه کابینت می‌باشد که بایستی حتما در جزوه ویژگی های یک صفحه وجود داشته باشد.
مقاوم بودن در برابر ضربه
سیلیس ماده اصلی تشکیل دهنده کوارتز یکی از سخت‌ترین مواد موجود در سطح زمین می‌باشد. زمانی ذرات سیلیس یا رزین ترکیب می شود. علاوه بر مقاوم بودن رزین مقداری خاصیت ارتجایی به اسلب کوارتز می‌دهد. همین موضوع باعث می‌شود این محصول مقاومت خوبی در برابر ضربه داشته باشد.
مقاوم در برابر حرارت
دوباره بر می‌گردیم به سیلیس، همانطور که در بالا گفتیم سیلیس یکی از مقاوم‌ترین عنصر در سطح زمین می‌باشد. این عنصر مقاومت بالایی نیز نسبت به حرارت و همچنین شوک حراراتی دارد.
آنتی باکتریال
یکی از مهم‌ترین ویژگی های صفحه کابینت کوارتز آنتی باکتریال بودن می‌باشد. دلیل این موضوع هم با کوچک شدن متراژ خانه‌ها سبب این موضوع شده از صفحه کابینت‌ها به عنوان میز غذا خوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس کوارتز به سبب آنتی باکتریال بودن می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد.
ابزار خور بودن
ابزار خور بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی های یک صفحه می‌باشد که می‌تواند در طراحی بزرگترین کمک را بکند که بتوانید هر سبک از کابینت کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن مد نظر دارید از کوارتز استفاده کنید.

تنوع رنگی در صفحه کابینت کوارتز

سیلیس ماده بی رنگ می باشد. این عنصر با ترکیب شدن با دانه‌های رنگی می‌تواند در تمامی طیف های رنگی صفحات کوارتز مختلف تولید می‌شود. کوارتز های موجود در بازار در طیف‌های رنگی سفید، کرم، مشکی و طوسی می‌باشد. می شود گفت کوارتز ها از نظر رنگی دارای پکیج کاملی می‌باشند.
مقاوم بودن در برابر اسیدهای موجود در آشپزخانه
در آشپزخانه های ایرانی حدوداً 23 نوع اسید موجود می‌باشد. از دیگر ویژگی کوارتز این می‌باشد که محصولات تولیدی شرکت‌ها کاملاً در برابر این موضوعات مقاوم می‌باشد.
نحوه جا به جایی کوارتز به چه شکل می‌باشد.
صفحات کوارتز به صورت اسلب بر روی رک قرار می‌گیرد و مراحل جا به جایی انجام می‌شود. رک چیست؟ یک تکیه گاه آهنی می‌باشد سنگ ها با یک زاویه 30 الی 40 درجه به صورت ایستاده به روی آن سوار می‌شود. رک باعث می‌شود به راحت‌ترین روش ممکن بتوانید اسلب‌های خود را جا به جا کنید. البته این نکته را باید بدانید حتی برای جا به جایی یک الی دو اسلب نیز نیاز به ماشین های باربری می‌باشد که رک دارد.
برای بلند کردن اسلب‌ها از روی رک نیز نیاز به جرثقیل سقفی می‌باشد. دلیل این موضوع هم این می‌باشد وزن و اندازه هر اسلب به شکلی می‌باشد اگر بخواهید با نیرویی انسانی جا به جا شود بسیار خطرناک می‌باشد.

نحوه اجرا و دستگاه برش کاری صفحه کابینت کوارتز به چه شکل می‌باشد؟

اندازه‌گیری تمامی صفحات کابینت به یک شکل می‌باشد که با استفاده از اندازه استاندارد و همچین یونیت قرار گرفته صفحه صورت می‌گیرد.
پس از ارسال صفحه به کارگاه نقشه برش یا همان کات مستر را مشخص می‌کنند و اطلاعات به دستگاه برش می‌دهند تا مراحل برش صورت بگیرید. برای برش از چند دستگاه مختلف استفاده می‌شود که بهترین روش استفاده از واتر جت می‌باشد. این دستگاه با استفاده از یک بازوی روباتیک تمامی برش ها را با کوچک‌ترین ضریب خطا انجام می‌دهد.
البته در بعضی از کارگاه‌ها با استفاده از دست نیز مراحل برشکاری را انجام میدهد. برش با دست نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد.

صفحه کابینت کوارتز توتم

شرکت فلات سنگ آسیا اولین شرکت تولید کوارتز در کشور در سال 1381 تاسیس شد. این شرکت به گفته خودش به صورت سالانه توانایی تولید 000/700 متر کوارتز یا همان سنگ مهندسی دارد.
این شرکت در حال حاضر 21 کد رنگی مختلف در بازار کشور دارد.
از پر طرفدارترین کد های رنگی میتوان به 6016،6106،6300،1203 و …. اشاره کرده.
نکته مهم در انتخاب رنگ این می‌باشد که در صورت انتخاب کد رنگی کار شما نیاز به 2 اسلب داشت حتما در نظر داشته باشید تاریخ های انتخابی برای هر اسلب به یک شکل باشد و یا حداقل 10 الی 15 روز تفاوت داشته باشد.
نکته دیگری که باید در نظر داشته باشیم درجه انتخابی می‌باشد. درجات مختلف تولید دارای کیفیت‌های مختلفی می‌باشد. بهترین درجات 2/1 و 3/1 می‌باشد.
مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز توتم:
می‌شود گفت توتم بهترین انتخاب شما در بین شرکت تولید در کشور می باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌ها توتم می‌توان به ضد آب بودن، آنتی باکتریال، ضد لک، ابزار خور بودن، داشتن تنوع رنگی اشاره کرد. از معایب کوارتز نیز می‌توان به نداشتن کد رنگ مات درز در اتصال اشاره کرد.

صفحه کابینت کوارتز سایلستون

سایلستون یکی از زیر مجموعه های شرکت بزرگ کوزنتینو می‌باشد. این شرکت جز اولین تولید کننده انبوه کوارتز در اروپا می‌باشد. سایلستون جزوه اولین کوارتز های وارداتی در کشور می‌باشد. این محصول در سال‌های قبل به صورت گسترده وارد کشور شد.
کوارتز سایلستون به مراتب کیفیت بسیار بالاتری از تولیدات شرکت توتم دارد. دارای تنوع رنگی بالاتر و همچنین عمر طولانی‌تر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *