جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کورین می‌شود گفت اولین متریال تخصصی بعد از سنگ طبیعی در کشور ما می‌باشد که طرفداران بیشماری دارد. این سنگ به دلیل داشتن تنوع رنگی فراوان، نداشتن درز در هنگام اتصال و همچنین سهولت در اجرا سبب شده هم در بین مشتریان و هم در بین استادکاران توجه زیادی جلب کرده است.

امروز در مقاله قصد داریم تمامی ویژگی‌های، مزایا و معایب، صفحه کابینت کورین را بررسی کنیم در ادامه مطلب همراه فروشگاه ام دی اف تاپ باشید.

صفحه کابینت کورین چیست؟و تاریخچه آن به چه شکل می‌باشد؟

کورین که اکنون ما آن را می‌شناسیم نام یک برند امریکایی می‌باشد که برای اولین بار وارد کشور ما شد و از همان زمان تا اکنون این محصول به اسم کورین می‌باشد. در صورتی که نام اصلی این محصول سالید سرفیس می‌باشد.

این محصول با ترکیب شدن با برخی از مواد معدنی مانند سیلیس، آلومینیوم تری هیدرات و برخی از موارد پلیمیری به وجود آمده است. پس از ترکیب شدن این عناصر با یکدیگر این ترمیبات درون یک قالب ریخته می‌شود و به اندازه معین شده تبدیل می‌شود.

موارد کاربرد صفحه کابینت کورین

از مهم‌ترین کاربرد های صفحه کابینت کورین می‌توان به استفاده برای صفحات پیشخان آشپزخانه، میز های اداری، میز کانتر برای فروشگاه ها، دیوار پوش، هتل ها، رستوران ها، مراکز تجاری، بسیار دیگر از این موارد که می‌توانید با توجه به نیاز خود و ویژگی های ذکر شده برای این صفحه مورد استفاده قرار دهید.

از لحاظ نوع کورین یا همان سالید سرفیس ها به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

1. سنگ مصنوعی سالید سورفیس کوارتز

2. سنگ مصنوعی مشابه کوارتز

3. سنگ مصنوعی سالید سورفیس کورین

4. سنگ مصنوعی مشابه کورین

5. سنگ مصنوعی Cultured Marble & Granite

6. سنگ‌های مصنوعی سمنت پلاست (Cement Pelast)

7. سنگ مصنوعی اونیکس (ONYX, Pebble Design )

کفپوش سنگ مصنوعی یکپارچه صنعتی-پلیمری

مزایا و معایب صفحه کابینت کورین

ضد آب بودن صفحه کابینت کورین

کورین به علت داشتن ساختار یکپارچه کاملا در برابر آب مقاوم می‌باشد. می‌توانید این محصول کاملاً در مجاورت آب قرار دهید و مورد استفاده قرار دهید.

مقاومت در برابر ضربه

به علت وجود رزین و همچین عناصری که در بالا گفته شد کورین اندکی خاصیت ارتجایی دارد این عامل سبب شده است هم در برابر ضربه و فشار دوام بیشتری نسبت به مابقی متریال ها داشته باشد.

ضد لک بودن

دیگر موردی می‌توان برای کورین در نظر داشت ضد لک بودن آن می‌باشد. اگر شما در سطح کورین چای یا قهوه برزید هیچگونه مشکلی برای شما به وجود نمی آورد و به راحتی می‌توانید سطح را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

مقاوم بودن در برابر اسید های خانگی

در آشپزخانه به صورت متوسط 20 الی 23 نوع اسید وجود دارد. که به صورت مستقیم با صفحه کابینت در ارتباط می‌باشد. صفحات پیشخان به علت اینکه مراحل آماده سازی غذا بر روش انجام می‌شود باید در نظر داشته باشم در مقابل اسید های خانگی کاملا مقاوم باشد تا هیچگونه تغییر رنگ یا پوسیدگی بر رویش ایجاد نشود.

یکپارچه بودن و بدون درز بودن صفحه کابینت کورین

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده کورین از تمامی متریال ها پیشی بگیرد و طرفداران بی شماری پیدا کند یک پارچه بودن آن می‌باشد. یعنی شما اگر بخواهید می‌توانید هزاران کیلومتر کورین را بدون حتی یک نقطه یا یک درز اتصال به یکدیگر وصل کنید.

این موضوع چگونه اتفاق می افتد و یا نیاز به مهارت خاصی دارد؟

البته نصب و اجرای کورین نیاز به مهارت دارد. بایستی در نظر داشته باشیم که صفر تا صد این از بین بردن درز با استفاده از چسب همرنگی صورت میگیرد. چسب هم رنگی با ترکیب شدن خشک کن در محل اتصال دو قسمت قرار می‌گیرد. بعد از آن با استفاده از پولیش مابقی مراحل انجام می‌شود.

مقاومت در برابر خط و خش

یکی از مهم‌ترین معایب کورین مقاوم نبودن این محصول در برابر خط و خش می‌باشد. شما عزیزان اگر ته لیوان به صورت عادی بر روی کورین بکشید دچار خط و خش می‌شود.

نکته مهم در برای خط و خش برای صفحه کابینت کورین این می‌باشد که یا یک پولیش کارای تمامی خط و خش بر روی سطح ایجاد شده از بین می‌رود و محصول به حالت اولیه خود بر می‌گیرد.

مقاومت کم در برابر پاک کننده های شیمایی

کورین به علت ساختاری که به مواد پاکننده قوی واکنش می دهد و تغییر رنگ می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *