ام دی اف های گلاس

ام دی اف هایگلاس

ورق ام دی اف های گلاس،یکی از مهم ترین ورق های می باشد که برای دکوراسیون داخلی بکار می رود .دلایلی مانند داشتن تنوع رنگی،دوام و مقاومت مناسب و داشتن رنگ های براق در سمچل رنگی خود توانسته در در زمان ورود به بازار کشور به جایگاه بسیار مناسب دست پیدا کند.امروز قصد داریم در این مقاله تمامی ویژگی ها ،مزایا و معایب،چگونگی تولید ام دی اف های گلاس و برند های موجود هایگلاس در بازار کشور بررسی کنیم.در ادامه همراه فروشگاه تاپ باشید.

ام دی اف های گلاس چیست؟

ورق ام دی اف های گلاس به سه قسمت تقسیم می شود.روکش اصلی،مغز از جنس ام دی اف و روکش پشت ورق.

روکش اصلی در ام دی اف های گلاس از جنس پلکسی گلاس میباشید .روکش های پلکس گلاس کاملا در برابر آب مقاوم می باشد و نسبت به ظاهری که دارد کاملا شکل پذیر می باشد.(ضد آب بودن روکش های گلاس به معنی نمی باشد که این روکش ها کاملا ام دی اف در مقابل آب مقاوم می کند.فقط فقط زمانی بر روی آب ریخته می شود سطح رویی های گلاس مقام می باشید.

مغز ام دی اف های گلاس:دلایل مختلفی وجود دارد که می بایست شرکت تولید کننده ام دی اف های گلاس به مغزی ام دی افی که استفاده می کند دقت کند .این دلایل عبارتند از:نداشتن موج در سطح،پیج خوری مناسب،دوام مناسب در مقابل ضربه و فشار

روکش پشت ورق در بیشتر مواقع در ام دی اف های گلاس دارای رنگ سفید مات می باشد.این موضوع یکی از نقاط ضعف های گلاس نیز می باشد که به صورت تک رو می باشد.

چگونگی تولید ام دی اف های گلاس

نحوه تولید ورق های هایگلاس نیز به مانند مابقی ام دی اف های می باشد که به شرح زیر می باشد.

خورده چوب ها به یک اندازه بسته به نوع شرکت تبدیل می کند .در قسمت دوم ذرات با برخی از مواد شیمایی ترکیب میکنند.در گام بعدی چسب وپارفین را به ماده خمیر مانند بدست آمده ترکیب می کند ماده حاصل تا حدود  درصد خشک می کند و بعد از آن وارد مراحل پرس کاری و برش کاری به ابعاد تولید شرکت می شود . بعد از مراحل گفته شده چسب های مخصوص برای چسباندن روکش بر سطح آغشته می شود و بعد از روکش قرار می گیرد و پرس انجام میشود.

بسته بندی ام دی اف های گلاس

یکی از مهم بخش ها پس از تولید بسته بندی می باشد.بسته بندی به این علت مهم می باشد که سبب می شود ام دی اف تولیدی دچار تاب خوردی یا کجی نشوند.بیشتر شرکت ها ام دی اف ها در پالت های 30 تایی بسته بست بندی می کند تا هیچگونه آسیبی از نظر ظاهری و هم فنی ایجاد نشود.

حمل نقل ام دی اف های گلاس

اگر قصد دارید ورق ها را به صورت تک جا به جا از وانت های باری سبک می توانید استفاده کنید اما اگر بخواهید پالتی حمل بکنید از ماشین های باری سنگین استفاده کنید.برای حمل پالت ام دی اف های گلاس از نیسان استفاده کنید و برای جا به جایی بیشتر از 10 پالت از تریلی استفاده کنید.

ویژگی ام دی اف های گلاس

قبل از انتخاب هر متریالی بهترمی باش با ویژگی های آشنا شویم و بدانیم کالا یا محصولی مه انتخاب می کنیم می بایست دارای چه ویژگی های باشید در ادامه همراه ما باشید.

براقیت و درخشندگی سطح ام دی اف هایگلاس

یکی از مهم ترین دلایلی که هایگلاس طرفداران بیشماری پیدا کرده است براقیت آن می باشد.براقیت این محصول سبب شده که بتواند در بیشتر آَپزخانه و محیط های چه با ابعاد کوچ و بزرگ آن را بکار ببرید .التبه در برخی از رنگ ها مانند سفید ،مشکی،خاکستری و زیبایی بسیار دارد.

دوام مناسب در برابر رطوبت

ام دی اف های گلاس به دلیل داشتن روکش پلکسی گلاس به صورت کامل در برابر رطوبت مقاوم می باشد و می توانید این ام دی اف ها را در هر آب هوایی مورد استفاده قرار دهیدودر نظر داشته باشید که در برابر آب به هیچ عنوان مقاوم نمی باشد.همانطور که در بالا توضح دادیم بخش مغزی ام دی اف حتی با وجود پارفین در خود به هیچ عنوان در برابر آب مقاوم نمی باشید.

داشتن تنوع رنگی و طرح

یکی از بزرگترین مزیت های  ام دی اف های گلاس را می توان داشتن تنوع رنگی بسیار بالا دانست.هایگلاس دارای تنوع طرحی فراوانی نیز می باشد این محصول دارای طرح های چوبی و مدرن می باشد.

آیا ام دی اف هایگلاس قابلیت ترمیم و تعمیر دارد؟

خیر همچنین امکانی وجود ندارد به عنوان مثال کورین متریالی می باشد که برای صفحه کابینت بکار می رود این محصول اگر دچار  شکستگی بر اثر فشار ،ترک خوردگی،مات شدن شود در نهایت با استفاده از یک پولیش به حالت اول خود بر میگردد.اما در های گلاس چنین امکانی ندارید.اما موضوع جذابی که در های گلاس وجود دارد این می باشد که در بازار ام دی اف در هر استانی فراوانی بیشماری از های گلاس وجود دارد و می تواند کد رنگی ام دی اف خود را پیدا کنید.

خط و خش پذیر در ام دی اف هایگلاس چگونه می باشد؟

از آن جا که می دانید تمامی اجسام براقی که در اطراف ما می باشد و ما از آن ها استفاده می کنیم دربرابر خط و خش به هیچ عنوان مقاوم نمی باشد .ام دی اف های گلاس نیز به این شکل می باشد کامل آسیب پذیر می باشد راه ترمیم نیز وجود ندارد.

همیشه بهتر و واجب تر می باشد مراقب و نگهداری خود را در برابر اجسمامی در قبال آن هزینه می کنیم انجام دهیم تا بتوانی چمد سال از آن استفاده کنیم.

نظافت و تمیز کاری ام دی اف های گلاس چگونه می باشد؟

بهتری روش نظافت ام دی اف استفاده از دو دستمال خیس و خشک می باشد و به راحتی فرایند تمیز کاری خود را انجام دهیم.اما اگر به لکه های سخت برخود کردیم می بایست در نظر داشته باشیم با مواد شوینده می توانید به راحتی آن را تمیز کنیم.

نکته مهم:استفاده از مواد شوینده قوی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. همچین الکل سبب می شود درخشندگی ورق های شما از بین می رود.

آیا دو سمت ام دی اف های گلاس یک رنگ می باشد؟

یکی از مهم ترین معایب این متریال این می باشد دارای یک سمت روکش می باشد و سمت دیگر آن دارای روکش سفید رنگ میباشد.در تمایم برند های که ام دی اف های گلاس تولید می کنند همچین موضوعی وجود دارد.به عنوان مثال کابینت در نظر بگیرد که از رنک مشکی استفاده کرده اید درب کابینت خود را باز می کنید سبب می شود دید بسیار نا مطلوبی به  شما بدهد.

ابعاد ورق های های گلاس

ابعاد ورق های هایگلاس به صورت کلی در بازار کشور بین 240 الی 280 در 120 سانتی متر می باشد.البته با توجه به اندازه که دارد قیمت بسیار بالایی در باز الان کشور دارد.

برند های مختلف ام دی اف های گلاس

برند های مختلفی از این متریال در کشور عزیزمان از معروف ترین برند های وارداتی می توان به ای جی تی،ایلدیز،اشیک و در برند های ایرانی می توان به اشک،دکو پنل و برند های دیگر اشاره کرد.در ادامه همراه ما باشید تا برند های مختلف برای شما عزیزان بررسی کنیم.

ام دی اف هایگلاس ای جی تی

کارخانه ای جی تی در سال 194 در آنتالیا تاسیس شد و به صورت تخصصی بر روی تولید ورق های های گلاس فعالیت مرده است.این محصول در دهه 90 وارد کشور شد .و با توجه  ویژگی های که داشت توانست جایگاه سبک کرکره ای برای خود کند.

این محصول ترکیه توانست سهم عمده از بازار کشور ایران برای خود بکند تا اکنون نیز از محصولات این شرکت استفاده می شود.

به صورت رسمی ام دی اف ای جی تی های گلاس وارد بازار کشور نمی شود.

بیشتر محصول این شرکت در بازار در کشور ما اسمبل می شود.

ام دی اف های گلاس ایلدیز

شرکت ام دی اف ایلدیز در سال 1890 توسط حسن ایلدیز تاسیس شده است.این شرکت در سال 1982 تولید انبوه خود را شروع کرده است. و در دهه 90 وارد کشور شده است.این محصول نیز با رنگ های بسیار جذابی که داشتن توانست باز مناسبی در کشور ما پیدا کند.

انواع برند های های گلاس ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *