جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

صفحه کابینت مارمونایت

صفحه کابینت مارمونایت، متریالی ترکیب شده از کورین و کوارتز و طراحی سنگ طبیعی در رویه متریال می‌باشد. به گفته شرکت تولید کننده در تولید این محصول از ماشین آلات آلمانی استفاده شده است. از مهم‌ترین محاسن این محصول این می‌باشد که می‌توانید با استفاده از ابزار برش کاری ام دی اف برای برش استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل صفحه کابینت مارمونایت را از نظر کیفیت، تنوع رنگی، اجرا و نصب آن صحبت کنیم در ادامه مطلب همراه فروشگاه ام دی اف تاپ باشید.

صفحه کابینت مارمونایت چیست؟

مارمونایت صفحه کابینتی تشکل شده از 11 میلی متر کورین 1 میلی متر از کوارتز در بخش رویه این محصول می‌باشد. این شرکت توانسته با قرار دان یک میلی متر کوارتز یکی از مهم‌ترین معایب کورین مقاوم نبودن در برابر شوک حراراتی بوده یک نکته قابل ذکر می‌باشد که رنگ سطح با رنگ مغز کار به یک شکل نمی‌باشد که در بخش ویژگی‌ها به آن می رسیم.

تنوع رنگی صفحه کابینت مارمونایت

صفحه کابینت مارمونایت در 12 رنگ سوپرمات در بازار کشور موجود می‌باشد. از نظر رنگی این متریال های دارای رنگ های مشکی، سفید، کرم وخاکستری می‌باشد. این متریال از نظر تنوع رنگی کاملاً با هر سلیقه تطبیق پذیر می‌باشد. تمامی 12 کد رنگی این شرکت مات و سوپر مات می‌باشد و هیچگونه رنگ براقی در کاتالوگ مارمونایت وجود ندارد.

این محصول از فنیش سطحی به گفته خود شرکت به 3 دسته تقسیم می‌شود. که اگر بخواهیم به صورت کلی این 3 دسته را بررسی کنیم باید گفت تمامی فنیش ها به صورت برجسته می‌باشد و تنها تفاوت آن‌ها در این می‌باشد. در برخی از محصولات برجستگی کمتری وجود دارد و در برخی دیگر بیشتر می‌باشد.

دسته بندی کُد های رنگی صفحه کابینت مارمونایت

این متریال هم دارای کد رنگی می‌باشد و هم اسم در بازار کشور به علت محدود بودن تعداد رنگ های تمامی محصولات را به اسم می‌شناسند.
اما نکته مهم در انتخاب رنگ کد و چنامبر می‌باشد. کد و چنامبر چیست؟ اصلی‌ترین کد رنگی مارمونایت به عنوان مثال شما کد پاندا مارمونایت را انتخاب کردید باید در نظر داشته باشید اگر بیشتر از یک شیت نیاز دارید بایستی وچنامبر یکی داشته باشید تا کاملا رنگ‌ها منطبق باشند تا در اجرا هیچگونه تغییر رنگی نداشته باشیم.
پس مهم‌ترین نکته بعد از انتخاب رنگ چک کردن وچنامبر می باشد. در صورت خرید از هر فروشگاهی این نکته بخواهید در فاکتور این کد ذکر شود.

ویژگی مهم صفحه کابینت مارمونایت

ضد آب بودن مارمونایت

یکی از مهم‌ترین نکاتی بایستی در انتخاب صفحه پیشخان خود در نظر بگیریم ضد آب بودن می‌باشد. مارمونایت به دلیل داشتن سطحی از جنس کوارتز هیچگونه آبی را به خود جذب نمی‌کند.
در صورت ریخته شدن آب بر روی این محصول با خیال راحت می‌توانید با دستمال سطح را خشک کنید.

ضد لک بودن مارمونایت

این متریال به دلیل داشت سطحی غیر متخلخل و غیر قابل نفوذ به گفته شرکت هیچگونه لکه ای اعم از چای، قهوه، آبمیوه‌ها را به خود جذب نمی‌کند. به راحتی می‌توانید با استفاده از یک دستمال سطح خود را پاک کنید.

البته این نکته هم می‌شود ذکر کرد که اگر مدتی هم بر سطح ماند باز هم می‌توانید فرآیند تمیز کاری با یک پارچه مرطوب یا مواد شوینده به راحتی انجام دهید.

مقاومت در برابر ضربه

یکی دیگر از خصوصیاتی که می‌بایست تمامی متریال‌ها برای صفحه استفاده می‌شود. مقاومت در برابر ضربه می‌باشد. به عنوان مثال در اثر برخود وسایل آشپزخانه بر سطح باعث شکستی نمی‌شود.
مقاوم بودن در برابر خط و خش در صفحه کابینت مارمونایت
مارمونایت به علاوه وجود کوارتز در رویه سطح نسبتا مقاومی دارد. اما به صورت کامل در برابر خط و خش مقاوم نمی‌باشد.
به عنوان مثال اگر شما قندان را بر سطح کورین بکشید کورین دچار خش می‌شود اما مارمونایت به این شکل نمی‌باشد. در برابر برخی از خش‌ها مقاوم می‌باشد.

آنتی باکتریال بودن

در زمان های گذاشته صرفا صفحات پیشخان برای درست کردن غذا استفاده می‌شد. اما امروزه به علت کوچک شدن خانه‌ها تبدیل به مکانی برای خوردن وعده های غذایی نیز شده است. آنتی باکتریال بودن به ما کمک می‌کند تا هیچگونه باکتری بر سطح مارمونایت وجود نداشته باشد و شما عزیزان بتوانید به راحتی و با خیال آسوده به تمامی کار ها و وعده های غذایی خود برسید.

ابزار خور بودن

یکی از شرایطی که متریال های تولید شده برای صفحه کابینت داشته باشند این می‌باشد که ابزار خور باشد تا بتوانیم برای تمامی سبک های کابینت مانند: کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن مورد استفاده قرار بگیرد و مارمونایت این ویژگی دارد و به راحتی می‌تواند انتخاب خود را داشته باشید.
مهم‌ترین نکته در رابطه با مارمونایت در نظر داشته باشیم این می‌باشد. رنگ مغزی مارمونایت تفاوت بسیاری با سطح رویه دارد. به عنوان مثال اگر مارمونایت مارکوینا انتخاب می‌کنید باید بدانید رنگ مغزی آن مشکی می‌باشد و رگه‌ها در ضخامت 12 میلی متری وجود ندارد.

دوام در برابر شوک حرارتی

دیگر عاملی باید در نظر داشت مقاومت در برابر شوک حرارتی می‌باشد. این ویژگی به چه معنا می‌باشد. به عنوان مثال اگر شما در قابلمه داغ را روی صفحه قرار دهید نباید به هیچ عنوان تغییر رنگ و شکستی یا تغییر حالت صورت بگیرید. نمی‌شود گفت مارمونایت کاملاً مقاوم می‌باشد ولی می‌شود گفت شاید بتواند اندکی از خود مراقبت کند.

مقاوم بودن در برابر اسید های موجود در آشپزخانه

در آشپزخانه اصولاً با توجه به نیاز هر خانه 23 نوع اسید موجود می‌باشد. که می‌بایست متریالی مه کورد استفاده قرار می‌گیرد کاملا‌ً مقاوم باشید. مارمونایت در برابر تمایی این 23 نوع اسید مقاوم می‌باشد و هیچگونه مشکلی در صورت ریخته شدن بر روی سطح برای شما عزیزان به وجود نمی‌آورد.

کابرد های مارمونایت چه می‌باشد و می‌شود در چه قسمت‌های از آن استفاده کرد؟

شرکت تولید کننده این محصول مارمونایت را به صورت تخصصی برای صفحات کابینت و کانترتاپ به تولید انبوه رساند.
صفحه کابینت مارمونایت به علت داشتن ویژگی های بالا میتواند در رستوران‌ها، کافه ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز آرایشی بهداشتی و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار داد و به نتیجه مطلوبی رسید.

ابعاد و اندازه های صفحه کابینت مارمونایت

مارمونایت دارای 3 اندازه مختلف می باشد:
386*76
100*300
145*300
سانتی متر در بازار کشور موجود می‌باشد. تمامی اندازه ذکر شده در ضخامت 12 میلی متر می‌باشد.

نحوه اجرا و برش کاری صفحه کابینت مارمونایت به چه شکل می‌باشد؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی های مارمونایت در این می‌باشد برای برش کاری و اندازه کردن این متریال نیاز به ابزار برش کاری مخصوصی نمی‌باشد. به راحتی می‌توانید مارمومایت را با استفاده از دستگاه برش ام دی اف و با همان تیغه ام دی اف مراحل برش کاری خود را انجام دهد.
بخش دیگری که در فرآیند اجرا بایستی در نظر داشته باشید. مراحل اجرا ابزار می‌باشد. خوشبختانه سازندگان مارمونایت در مورد این ویژگی هم به بهترین شکل ممکن عمل کردن و شما می‌توانید هماند کورین، ام دی اف با همان دستگاه فرز و همان تیغه می‌توانید به راحتی انواع ابزار بر روی این محصول استفاده کنید.
حمل و نقل صفحه کابینت مارمونایت از انبار تا خانه مشتری می‌شود گفت دیگر مسئله مهمی که باید در نظر داشته باشیم حمل و نقل تمامی متریال ها می باشد. باید توجه داشته باشیم. چگونه این محصول از زمین بلند کنیم؟ چگونه جا به جای انجام دهیم؟ و به چه شکل مراحل بارگیری برای ماشین حمل و نقل انجام می‌شود.
این نکات برای این گفته می‌شود متریال های به صورت تخصصی برای صفحه کابینت استفاده می‌شود قیمت بالای نسبت به مابقی متریال ها دارد.

چگونه صفحه کابینت مارمونایت را از روی زمین بلند کنیم؟

محصولا مارمونایت با یک روکش فوم یک کارتون مخصوص تحویل تمامی فروشگاه و نمایندگی ها می‌شود. برای بلندکردن این متریال از روی زمین می‌بایست مارمونایت از حالت خوابیده به شکل ایستاده برو ضخامت 12 میلی متر (در اصطلاح به حالت نر گرفتن) بگیرید در تمامی فرآیند جا به جایی حتی یک متر هم می‌بایست به حالت گفته شده جا بجا شود.

نحوه بارگیری صفحه کابینت برای حمل نقل به چه شکل می باشد؟

طول هر شیت مارمونایت نزدیک به 385 سانتی متر می‌باشد. همین موضوع سبب شده است زمانی که این متریال بر روی ماشین قرار می‌گیرد در وسط ماشین مارمونایت دچار قوس می شود (منظور از قوس همان شکم دادن) همین عامل به راحتی زمانی در حال حرکت هستید. در صورت وجود چاله یا سرعت گیر باعث شکستی و یک خسارت بسیار زیادی برای شما می‌شود.

حالا بهترین راه حل برای این موضوع چه می باشد؟

می‌شود گفت بهترین حالت استفاده از پالت کورین می‌باشد. استفاده از پالت های چون طولی برابر با خود شیت دارد و می‌توانید با خیال راحت با قرار دادن در زیر مارمونایت جا به جایی خود را به بهترین و ساده روش انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *