جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خرید ام دی اف

خرید ام دی اف

خرید و قیمت ام دی اف

خرید و قیمت ام دی اف یکی از مواردی می باشد که تمامی مشتریان،مهندیس و پیمانکاران در صنعت بازسازی و کابینت با آن مواجه می باشند دلیل این موضوع هم کاربرد های بسیار فراوان این فراورده چوبی در قسمت های مختلف ساختمان می باشد،از مهم ترین کاربرد ام دی اف می توان به کابینت،کمد دیواری،میزتلویزیون،ویترین و … اشاره کرد.از این رو قیمت و خرید ام دی اف تاثیر بسیار زیادی اجرا دکوراسیون شما دارد.

در ادامه جدول قیمت و همچنین می توانید عوامل تاثیر گذار در خرید و قیمت ام دی اف بررسی و مشاهده کنیدوهمراه فروشگاه تاپ باشید.

ام دی اف چیست؟

ام دی اف یکی از پر طرفدارترین فروارده چوبی ساخت بشر می باشد که طرفداران بسیار زیادی هم بابت آسودگی در کار و هم زیبای و مقاومت پیدا کرده است.ام دی اف زمانی که تولید می شود به صورت خام می باشد،هیچگونه رنگ و روکشی بر سطح این محصول وجود نداشت.در زمان اولیه تولید از رنگ برای زیبای استفاده می شده و بعد از از روکش های ملامینه برای سطح استفاده شد

فرآنید تولید ام دی اف

در گام نخست یا استفاده از دستگاه خورد کن چوب تکه چوب ها و ضایعات مفید چوب را تبدیل به خرده چوب با اندازه معین تبدیل می کنند.در مرحله دوم با استفاده از دستگاه ریفاینر ذارت چوب با مواد شیمایی و چسب مخلوط می کنند.تا ترکیب مورد نظر به صورت خمیری شود.در گام سوم پارافین را به صورت مایع در آورده و به مخلوط ساخته شده اضافه می کنیم.دلیل اضافه کردن پارافین ضد آب کردن ام دی اف می باشد.(در هر صورت ام دی اف های تولید شده تا امروز به هیچ عنوان در برابر رطوبت و آب مقاوم نمی باشند.

در مرحله بعدی چسب را اضافه می شود.چسب را گونه ای اضافه می شود تا تمامی الیاف های موجود در سطح به این چسب خاص آغشته شود.

در مرحله پنجم خمیر به وجود امده در برابر حرارت بین 250 الی 350 درجه قرار می گیرد تا رطوبت موجود در بین ذرات تا 50 درصد کاهش پیدا کند.

در این مرحله خمیر به وجود امده در بینت غلطک ها عبور می کند تا سطح صافی پیدا کند.بعد از آن با توجه به طول مورد نیاز در هر شرکت م دی اف ها به صورت طولی برش می خورد.در مرحله هشتم ذرات و الیاف ها را در برابر پرس چند ثانیه ای قرار می گیرد(حرارت در این بخش بین 150 الی 200 درجه می باشد).در گام بعدی سمباده و ساب زنی صورت می گیرد تا سطحی ام دی اف اماده برای پرس روکش شود.در بخش نباید هیچگونه ناهمواری در سطح ام دی اف داشته باشیم.

در مرحله اخر روکش سطح اضافه می شود که میتواند انواع مختلفی مانند های گلاس،ملامینه،لیمنت،پلی گلاس،برجسته،فوق برجسته و …باشد

خرید و قیمت انواع ام دی اف

خرید و قیمت ام دی اف به عوامل مختلفی بستگی دارد که میتوان مهم ترین آن را به تفاوت در روکش ها دانست در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

قیمت و خرید ام دی اف ملامینه

 ملامیه اولیل ام دی اف دارای روکش می باشد که در کارخانهها تولید شد.این محصول توانسته بعد از چند سال همچنان جایگاه خود را در بین تمامی محصولات تولید حفظ کند.قیمت و خرید ام دی اف تمامی محصولات ملامینه در فروشگاه تاپ صورت می گیرد.

قیمت و خرید ام دی اف های گلاس

بعد از ملامینه های گلاس جزو پرطرفدارترین ام دی اف ها می باشد.از بهترین برند های تولید ام دی اف های گلاس می توان به ای جی تی ،ایلدیز،اشک و بسیاری دیگر از برند ها اشاره کرد.های گلاس به علت داشتن سطح براق توجه بسیاری از طراحان و مشتریان در سال های اخیر به خود جلب کرده است.در فروشگاه تاپ تمامی محصولات داخلی و وارداتی های گلاس به صورت تک و پالت به فروش می رسد.

قیمت و خرید ام دی اف پلی گلاس

از نظر ظاهری پلی گلاس همان های گلاس می باشد.اما از نظر ساختار به صورت کلی متفاوت می باشد.پلی گلاس در برابر رطوبت،آب،گرما مقاومت بیشتری دارد.

مزایا خرید ام دی اف

قیمت مناسب تر در مقابل چوب

سهولت در نظافت،مراقبت و نگهداری آسان تر نسست به چوب

قابلیت ابزار خوری مناسب

داشتن ابعاد مشخص و معین

سرعت انجام کار بالا و آسان بودن اجرا

معایب خرید ام دی اف

در مقابل خط و خش مقاوم نمی باشد.

برخی از ورق های ام دی اف در مقابل گرما و شوک حرارتی مقاوم نیستند(در اثر برخود گرما دچار تغییر شکل و رنگ می شوند)

در بعضی از برند ها ام دی اف در مقابل رطوبت مقاوم نمی باشد.

چه موضوعاتی در خرید و قیمت ام دی اف تاثیر گذار می باشد؟

ام دی اف ها از سه بخش تشکیل شده که شامل

مغز ورق

مهم ترین عامل در مغز ام دی اف ها داشتن دانسیته مناسب می باشد.دانسته به معنای میزان متراکم بودن و کیفیت ام دی افی می باشد که برای تولید ورق های بکار می رود.هرچه میزان دانسینه ورق های بیشترباشد برش خوری و هم کیفیت ام دی اف بالاتر می رود.و هرچه پایین تر باشد کیفیت آن نیزکاسته می شود

روکش و ضخامت آن

روکش در تولید ام دی اف اثر بسیار فراوانی دارد .هر چه روکشی که استفاده می کنیم دارای ضخامت و کیفیت بیشتر باشد نتیجه تولید محصول نیز بسیار بهتر می شود.

داشتن برند معتبر و خوش نام

در سال های اخیر برند های بسیار مختلفی در بازار کشور شروع به فعالیت کردند که در بین این شرکت ها تعداد محدودی از آن ها تواسنتند،چرخه تولید خود را حفظ کنند.میتوان دلیل این موضوع هم استفاده ازمواد اولیه مناسب دانست موارد اولیه تولید ام دی اف شامل(خورده چوب مناسب،چسب و روکش )میباشد.البته  به راحتی می توان برند های مطرح را در بازار باکمی جستوجو پیدا کرد.

مهم ترین کاربرد های ورق های ام دی اف چه می باشد؟

مهم ترین دلیل خرید و قیمت ام دی اف را می توان کاربرد آن دانست.از مهم ترین کاربرد های ورق های ام دی اف می توان کابینت،کمد دیواری،انواع میز غذا خوری و …. بکارمی رود.

خرید و قیمت ام دی اف در کرج

خرید و قیمت ام دی اف در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *