جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت سنگ طبیعی، یکی از بهترین، زیباترین و قدیمی‌ترین متریالی می‌باشد که برای صفحه پیشخان خود مورد استفاده قرار دهید. سنگ طبیعی مورد استفاده برای صفحه کابینت انواع مختلفی دارد که هر کدام طبق کاربرد و ویژگی که دارد مورد استفاده قرار دهید. این سنگ‌ها شامل: گرانیت، مرمریت، کوارتزیت و مرمر می‌باشد. همانطور که گفتیم این صفحه کاملاً طبیعی می باشد و هر کدام دارای ویژگی های مختلفی می‌باشد در ادامه همراه فروشگاه ام دی اف تاپ باشید تا به صورت تخصصی هر کدام را از نظر ویژگی، مزایا، معایب و قیمت بررسی می‌کنیم.

قبل از انتخاب صفحه کابینت سنگ طبیعی بایستی یکسری نکات را بدانیم؟

این متریال به علت طبیعی بودن نیاز به مراقبت و نگهداری بایستی بدانیم سنگ یک موجود زنده می‌باشد. ممکن مقابل برخی از مواد واکنش نشان دهد. البته باز هم می‌گویم که می‌توانید با انتخاب یک سنگ طبیعی مناسب می‌توانید تمامی ویژگی های که می‌خواهید پوشش دهید.

نکته مهم در رابطه با سنگ طبیعی وجو دارد که می‌گویند این سنگ ها از خود امواجی ساطع می‌کنند که در طول مدت زمان باعث ایجاد بیماری سرطانی و… در بدن می‌شود.

آیا همچنین مطلبی راجب صفحه کابینت سنگ طبیعی صحت دارد؟

این مسئله در قسمت بالا گفته در تمامی متریال های خانه استفاده می‌کنیم وجود دارد. نکته اول این می‌باشد که امواج نیست؟ بلکه نوعی گاز می‌باشد در محصولات مثل سنگ بیشتر می‌باشد. پس بهتر است در آشپزخانه های این متریال استفاده کنیم دارای پنجره و یا فن باشد که این گاز موجود را به صورت کلی از خانه خارج کند.

باید دقت داشه باشیم سنگی را که انتخاب می‌کنیم بایستی یک سری از ویژگی‌ها را داشته باشد. در قسمت پایین ویژگی مورد نیاز را به شما می‌گویم:

ضد آب بودن

دقت در این مورد بسیار مهم می باشد. زیرا شما در آشپزخانه هستید و به صورت مستقیم با آب در ارتباط می‌باشد. بهتره سنگ که انتخاب می‌کنید کاملاً در برابر آن مقاوم باشد.

ضد لک بودن

همانطور که می‌دانید در آشپزخانه فرآیند آشپزی صورت می‌گیرد. ممکن است مواد غذایی بر روی صفحه برزید اکثر این مواد غذایی دارای رنگ می‌باشد. در صورت ریخته شدن باعث تغییر رنگ در صفحه کابینت می‌باشد یا اینکه شما قهوه یا چای بر روی صفحه می‌ریزید بهتر است کاملاً در برابر این مواد خوراکی و نوشیدنی مقاوم باشد.

مقاوم بودن در برابر خط و خش

خط و خش به دلیل استفاده زیاد پیش می‌آید. البته مسلماً بیشترین قسمتی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد صفحه پیشخان می‌باشد. بهتر است سنگی را انتخاب کنیم که به صورت کامل در برابر خط و خش مقاوم باشد.

واکنش ندادن در قابل اسید های خانگی

در آشپزخانه به صورت متوسط 23 نوع اسید وجود دارد که باعث می شود. سنگ تخریب شود، دچار (سوراخ شدگی، تغییر رنگ، شکنده‌تر شدن سنگ و ….) می‌شود.

دوام در برابر ضربه و فشار

در آشپزخانه ممکن اتفاق های بیشماری داشته باشیم که باعث ضربه خوردن در تحت فشار قرار گرفتن سنگ شود. به عنوان مثال یکی از وسایل آشپزخانه از بالای کابینت به سمت پایین بی افتد یا اینکه بخواهید از قسمت بالایی کابینت وسیله بر دارید و بخواهید از صفحه کمک بگیرید. پس بهتر است در انتخاب خود دقت کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

انواع سنگ های مورد استفاده در صفحه کابینت سنگ طبیعی

برای صفحات کابینت از سنگ های مرمریت، گرانیت، مرمر، کوارتزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در قسمت پایین به صورت کامل تمامی ویژگی سنگ های گفته شده را بررسی می‌کنیم همراه فروشگاه ام دی اف تاپ باشید.

صفحه کابینت سنگ طبیعی مرمریت

مرمریت یکی از سنگ های می‌باشد طرفداران بیشماری در بین مشتریان و همچین اجرا کنندگان دارد دلیل این موضوع هم داشتن قیمت مناسب و تنوع رنگی بسیار بالا می‌باشد. این دو مورد سبب می‌شود طرفدار های بیشماری در بین مردم پیدا کرده است. ضخامت این سنگ بین 1.8 الی 2 سانتی متر می‌باشد و ابعاد ثابتی ندارد (به علت اسلب بودن)

ویژگی های صفحه کابینت سنگ طبیعی

این متریال به هیج عنوان در برابر آب مقاوم نمی‌باشد. به سرعت آب را در خودجذب می‌کند.

به هیچ عنوان در برابر در برابر لک نیز مقام نمی‌باشد (چای، شربت، قهوه را جذب خود می‌کند)

مقاوم نبودن در برابر اسید های خانگی (به هیچ عنوان در برابر 23 نوع اسید خانگی مقاوم نمی‌باشد)

مقاومت مناسب در برابر گرما و شوک حراراتی

آنتی باکتریال بودن

مقاومت مناسب در برابر ضربه و فشار

نحوه اجرا صفحه کابینت سنگ طبیعی مرمریت

پس از نصب کابینت های زمینی متخصصین جهت اندازه گیری صفحه اقدام می‌کنند، پس از اندازه گیری شابلن های در جهت برش ساخته می‌شود. اسلب های سنگ به صورت کامل بررسی می‌شود تا هیچگونه شکستی و ترک خوردگی نداشته باشد. پس از آن نوبت بره مرحله برش کاری می‌شود. که بستگی به داشتن تجهیزات کارگاه انجام می‌شود بهترین آن واتر جت می‌باشد که هیچگونه خطای در برش ندارد به کمک بازو های مکانیکی و نقشه اتوکد تمامی فرآید انجام می‌شود.

صفحه کابینت سنگ گرانیت

بهترین سنگ مورد استفاده برای آشپزخانه گراینت می‌باشد. گرانیت با داشتن ویژگی های منحصربه فرد ، قیمت مناسب، تنوع رنگی مطلوب توانسته در از زمان قدیم تا اکنون جایگاه بسیار مناسبی در بین مردم پیدا کند. این سنگ دارای فنیش های سطحی مختلف مانند چرمی، مات و براق در ضخامت حدودی 2 سانتی متر در ابعاد های مختلف در بازار کشور موجود می‌باشد.

ویژگی‌ها، مزایا و معایب صفحه کابینت سنگ طبیعی گرانیت

مقاومت بالای گرانیت در مقابل جذب آب این متریال کاملا در برابر آب مقاوم می‌باشد.

این متریال در مقابل لک پذیری کاملا مقاوم می‌باشد و هیچگونه رنگی در خود جذب نمی کند (در این مورد باید گفت باز هم بستگی به سنگ انتخابی دارد، سنگی را انتخاب کنید که به صورت ساختار گرانیتی داشته باشد)

مقاوم این محصول در برابر فشار و ضربه نیاز به گفتن ندارد. دوام این محصول در برابر ضربه و شار 2 الی 3 برابر سنگ مرمرت می‌باشد.

دوام کامل این محصول در برابر گرما و شوک حرارتی

آنتی باکتریال بودن گرانیت

داشتن عمر بسیار بالا

تنوع رنگی بسیار محدود در رنگ های روشن

چرا سنگ گرانیت انتخاب بسیار مناسب تری نسبت به مابقی سنگ های طبیعی می‌باشد؟

 این موضوع چند دلیل بسیار ساده دارد. یک این سنگ با داشتن قیمت مناسب به مابقی ها سنگ ها مثل مرمر و کوارتزیت و همچین ویژگی های مثل (ضدآب بودن،ضد لک بودن، مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ) انتخاب بسیار مناسب تری نسبت به مرمریت می‌باشد.

در نظر داشه باشید سنگ به علت طبیعی بودن در برابر تمامی عوامل طبیعی واکنش می‌دهد. پس بهتر است از آن مراقب نگهداری انجام شود تا عمر بسیار بالاتری داشته باشد. همیشه زیبایی در متریال طبیعی جایگزین خلی از مواردی می‌شود.