جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ام دی اف خام

ورق ام دی اف خام از متریال هایی است که در انواع کابینت آشپزخانه و کمد دیواری و… بسیار مرود استفاده قرار می گیرد. ام دی اف به صورت کلی از متریال هایی است که بسیار در جاهای مختلف از آن استفاده می شود حال بخواهد ورق ام دی اف روکش شده باشد یا ورق ام دی اف خام. ام دی اف (mdf) مخفف شده واژه ایی بسیار طویل است که این واژه medium density fiberboard می باشد و ما به صورت عامیانه از حرف اول هر کلمه استفاده می نماییم معنای کلمه اینگیسی این است: 

تخته فیبر با چگالی بالا. در اصل ام دی اف نوعی تخته فیبر است که از خرده چوب ها و چسب ررین و از جمله مواد های افزودنی دیگر تشکیل می شود. این موادی که ذکر شد با کمک دستگاه پرس از طریق فشار و گرما ام دی اف مورد نظر به تولید می رسد. ورق های ام دی افی که امروزه استفاده می شود چه به صورت خام و چه به صورت روکش شده در سال 1925 میلادی توسط ویلیام مسون ام دی اف را به وجود آورد. تولید ام دی اف در دهه 80 میلادی در اروپا و آمریکا بسیار رایج بود و بسیار هم مورد پسند مردم بود. اولین کارخانه ام دی اف ایران نیز در دهه 80 شمسی تاسیس شد و مورد استفاده قرار گرفت. 

از دلایل فراگیر شدن ام دی اف خام می توان به: ام دی اف خام دارای ویژگی بسیار خوب در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی بالایی است. ام دی اف در ابزار خوری و ماشین کاری قابلیت بسیار خوبی نسبت دیگر متریال ها دارد. ام دی اف خام را می توان در قسمت لبه ها که صاف هستند را ب شکل های دیگر و زیباتر در آورد. مقاومت بسیار بهتری در برابر چوب های طبیعی دارد.

خرید ام دی اف خام

قیمت ام دی اف خام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید ام دی اف خام در ضخامت ها و همچنین در ابعاد مختلف را به راحتی در فروشگاه ام دی اف تاپ بررسی و مقایسه کنید .در این فروشگاه هم ام دی اف خام ایرانی و همچنین خارجی موجود می باشد