جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
علت قیمت های مختلف ام دی اف

علت قیمت های مختلف ام دی اف

علت قیمت های مختلف ام دی اف،امروز قصد داریم در فروشگاه تاب راجبه به اینکه قیمت های متفاوت ام دی اف صحبت کنیم.همانطور که همگی ما می دانیم عامل های مختلف و متفاوتی وجود دارد که باعث افزایش یا کاهش قیمت ام دی اف می شود از جمله این موارد می‌توان به نوع روکش  نوع مغز  میزان دانسیته هر ام دی اف،نوع پرس وارداتی بودن و بسیاری دیگر از عوامل بستگی دارد در ادامه همراه ما باشید تا به صورت تخصصی تمامی موارد گفته شده در بالا را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

قبل از شروع مقاله بهتر از این موضوع را بدانیم که هر ام‌دی‌اف از سه بخش مختلف تشکیل شده است این سه بخش شامل سطح روی ام دی اف مغزی ام دی اف و سطح زیرین می باشد که سرعت بالایی و پایینی اومدن از جنس ملامینه و مغزی هم از خرده چوب فشرده شده تشکیل شده است. در ادامه این سه بخش با هم بررسی می کنیم تا علت قیمت مختلف ام دی اف را در بازار کشور بدانیم .

انواع مغز ام دی اف و تاثیر آن بر روی افزایش و کاهش قیمت ام دی اف

مغز ام دی اف دارای گونه های مختلفی می باشد این نوع های مختلف نیز شامل استفاده از متریال پایه ساخته شده ام دی اف است . شرکت های مختلف از متریال های متفاوتی ساخته می شوند از جمله متریال های مورد استفاده می توان به ساقه گندم و نیشکر و انواع خورده چوب اشاره کرد . که می توان بهترین نوع آن را استفاده از خرده چوب دانست . یکی از مهمترین دلایلی که از خرده چوب استفاده میکنیم این می باشد که متیل تولیدی هم دارای کیفیت بالاتر در برش خوری پیچ خوری و ابزار خوری می باشد . یکی از مواردی که می توانیم اشاره کنیم که بهتر است از چوب استفاده کنیم این میباشد که زمانی که ام دی افی از ساقه گندم نان شکر درست شده باشد در زمان برش و همچنین نصب بوی نامطبوعی دارد باعث این موضوع می‌شود که هم مشتری و استادکار دچار مشکل شود.دیگر اولی که باعث می شود قیمت ام دی اف تغییر کند در این بخش دانسیته میباشد هر چقدر میزان دانسیته بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است هر چقدر میزان دانسیته پایین تر باشد قیمت کمتر است

دانسیته چیست

در بسیاری از مقالات موجود در اینترنت هر چقدر میزان فشردگی خرده چوب ها و میزان سرد بودن چوب ها بیشتر باشه می توانیم با قرار دادن آن در دما و فشار بیشتر متراکم داشته باشیم و هر چقدر این دو عاملی گفته شده در بالا بیشتر یا کمتر شود باعث افزایش و کاهش می شود .

انواع روکش در ام دی اف و تاثیر آن بر روی افزایش و کاهش قیمت ام دی اف

همگی ما میدانیم که بسیار متفاوت می باشد از جمله آنها می‌توان به هایگلاس،پلی گلاس،ملامینه فوق برجسته(سینکرونایز)انواع دیگر می توان اشاره کرد.اگر بخواهیم به صورت کلی طبقه بندی راجع به mdf های بالا  از نظر قیمتی داشته باشیم میتوانیمترتیب قیمتی را از کم به زیاد به شکل زیر بیان کرد ملامینه های گلاس پلی گلاس لامی گلاس و فوق برجسته.

ام دی اف هایگلاس  یکی از پرطرفدارترین الیاف های موجود در بازار های گلاس می باشد تشکیل شده است ام دی اف و نوعی روکش خاص میباشد که یک سمت آن براق یا مات سطح زیرین آن با ورق ام دی اف سفید مات که حالت برجسته نیز دارد پوشیده شده است

ام دی اف های پلی گلاس گفته می شود که سطح براق تری نسبت به هایگلاس دارند دلیل این موضوع هم داشتن یک لایه رزین بر روی آن است .سطح زیرین ام دی اف پلی گلاس میز از همان ام دی اف روی آن می باشد ولی به شکل مات.

ام دی اف ملامینه:ملامینه از یک لایه رویی و یک لایه زیرین دارند که هر دو روکش به چه شکل میباشد

ام دی اف های فوق برجسته: یکی از پرطرفدار ترین نوع ام دی اف در بازار می باشد که دو سطح آن حالت برجسته و به شکل چوب دارد اکثریت این ام دی اف پانیذ به صورت مات می باشد برخی از ام دی اف های فوق برجسته به صورت کامل در مقابل خط و خش مقاوم می باشند .

دلیل قیمت های مختلف نیز به همین شکل میباشد چون هر کدام از ام دی اف های بالا فرایند تولید متفاوتی دارد به عنوان مثال زمانی که بخوان محصول پلی گلاس را تولید کنند پس از فرایند تولید مغزی ام دی اف روکش های  پرس شده بر روی ام دی اف با یک لاک به ضخامت یک میلی متر از جنس رزین بر روی این روکش ها قرار می گیرد تاهم مقاومت بسیار بالاتری در مقابل فشار گرما و ضربه داشته باشند و هم براقیت بیشتری نسبت به ام دی اف های گلاس داشته باشد . محصولات پلی گلاس در بازار کشور از نظر قیمتی بالاتر از هایگلاس قرار دارد دلیل این موضوع نیز این میباشد به فرایند تولید دشوارتر و طولانی تری دارد .

درک راحت ترین موضوع مثال دیگری میزنیم.

ام دی اف ملامینه با توجه به  قدمت طولانی در بازار محصولی می باشد به طرفداران بسیار زیاد دارد این محصول با داشتن قیمت مناسب و تنوع رنگی بالا در فیش های سطحی متفاوت براق و مات و چرمی توانسته جایگاه بسیار مناسبی  در بازار کشور پیدا کنیم . در تولید ام دی اف ملامینه فرایند تولید به شکل ام دی اف هایگلاس می باشد با این تفاوت که دیگه بر روی آن یک میلاک رزینی قرار نمی گیرد روکشهای ملامینه با ضخامت های معین بر روی مغزی های ام دی اف پرس میشود . قیمت کم این محصول علاوه بر این موضوع می باشد که این محصولات کیفیت پایینی دارد اغلب شرکت های تولیدی در این راستا ام دی اف های تولید می کنند به ویژگی های مانند ابزار خور بودن تنوع رنگی و پیچ خور بودن  توانسته جایگاه مناسبی پیدا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *